A szentesi Dr. Bugyi István Kórház által 1988-ban alapított rangos orvosi elismerést idén 36. éve adják át. 2025-ben Dr. Tóth Edit, az SZTE SZAKK SZMC Gyermekgyógyászati Klinika osztályvezető főorvosa vehette át a megtisztelő elismerést.
A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ elnöke és a Dr. Bugyi István Szentesi Multidiszciplináris Centrum tudományos bizottságának elnöke a Dr. Bugyi István Emlékérmet adományozta dr. Tóth Edit főorvos részére a magas szakmai és tudományos hozzáadott értékű, a gyógyításban elért életművének elismeréseként, melyet április 15-én tudományosülésen vehetett a Megyeháza Konferencia és Kulturális Központ dísztermében. A díjat Prof. Dr. Lengyel Csaba, az SZTE SZAKK elnöke, dr. Sümegi Viktória és dr. Papp Zoltán, az SZTE SZAKK Szentesi Multidiszciplináris Centrum főorvosa adta át.
A díjazott életrajzát dr. Papp Zoltán méltatta. Ebben elhangzott, a főorvos asszony harminc éve vezeti a szentesi kórház gyermekosztályát, ahol munkáját mindig becsülettel, tisztelettel, a betegek, a szülők és a kollégák iránt tanúsított alázattal végezte.
Mint a díj átvétele utáni köszönőbeszédében dr. Tóth Edit felidézte, eredetileg diplomata szeretett volna lenni, de nagymamájától azt hallotta, orvosra mindig szükség lesz. Így lett orvos, és azon belül hagyományos, manuális terület érdekelte. A salgótarjáni kórházban az első munkanapján a főigazgató leültette, ő pedig előadta, mi szeretne lenni. Erre a főorvos azt mondta, balra van a gyermekosztály. – Így lettem gyermekgyógyász. Nem bántam meg – mesélte derültséget keltve. Szentesre került, osztályvezető lett, majd orvos-szakközgazdásznak tovább képezte magát.
Szabadidejében keresztszemes hímzéseket készít, már három kiállításon szerepelt Szentesen.
Dr. Tóth Edit kezdte az előadások sorát a tudományos emlékülésen, Mikrobiom – a bél és az agy kapcsolata címmel, a bélben lévő, fontos funkciót ellátó, „másik” agyunkról.
Darók József