A tavaly novemberben rendezett startup tájékoztató után ismét diákfórumot tartottak az ifjúsági házban, ezúttal a fiatalok kérésére a helyi és környékbeli munkalehetőségekről szerezhettek ismereteket a közvetlenül a munkaadóktól. – Sokszor hallják a diákoktól, hogy bizonytalanok abban, hogyan tudnának diákmunkát vállalni akár év közben, akár nyáron, hova forduljanak, kit és mikor keressenek. Ezért jött az ötlet, hogy szervezhetnének egy tájékoztató délutánt, amire meghívják azokat a szereplőket, akik ebben segíteni tudnak, köztük a foglalkoztatási osztályt és a Meló-diákot – foglalta össze a diákfórum célját Martók Alíz szervező.
Az önkormányzati intézményeknél, cégeknél való elhelyezkedési lehetőségekről a Szentesi Járási Hivatal foglalkoztatási osztályának munkatársai adtak tájékoztatást. Tonnes Zsolt kirendeltségvezető két fontos dolgot kiemelt: állami bértámogatásban részesítik a diákokat és munkáltatóikat, valamint a távolabb elhelyezkedőknek albérleti díjakhoz jelentős támogatást tudnak nyújtani. Nagy Adrienn az általuk közvetített nyári diákmunka programokról beszélt.
A diákfórumon lehetőségük nyílt a megjelent diákoknak munkaadókkal is találkozni és kérdezni is. A nyílt munkaerőpiacon szereplő diákmunkák részleteibe avatta be a jelenlévőket Kovács Máté, a Meló-diák Iskolaszövetkezet szentesi kirendeltségének irodavezetője a szövetkezeti munkalehetőségeket ismertette, majd Varga Árpád, a Mars Magyarország Kft. személyzeti osztályvezetője, illetve Bónus Róbert létszámkoordinátor számolt be arról, mivel várják a fiatalokat.
✍📸Darók József