Teniszcsarnokkal fejlődhet a városi sportélet
2027-re valósulhatna meg az a nagy arányú fejlesztés, melynek keretében megújul a Széchenyi-liget környéke és annak épületei. Edzői és szakedzői feladatellátási szakképzési szak jöhet létre, kutatásfejlesztő diagnosztikai labor és edzőképző központ, valamint kültéri pálya, fedett teniszcsarnok és padel pálya épülhetne. A szándéknyilatkozat megkötéséről rendkívüli ülésen dönt a képviselő-testület december 12-én. A részletekről Szabó Zoltán Ferenc polgármester adott tájékoztatót ismertetve a projekt előzményeit és a terveket.
– Az elmúlt években is törekedtünk arra, hogy a sport terén újabb fejlesztési lehetőségek valósuljanak meg. Áprilisban a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem a Szentesi Tenisz Klubbal kötött megállapodást, miszerint akár nemzetközi edzőközponttá is fejlődhet a klub – elevenítette fel a kezdeteket a polgármester, majd rátért a közelmúlt eseményeire. –Nincs egy hónapja, és a terv egyeztetésén vettem részt, Dr. Mocsai Lajos rektorral és dr. Rácz Levente, a kineziológiai tanszék vezetőjével tárgyaltam.
A megbeszélés a Dr. Lakos Sándor Teniszcentrum és annak közvetlen környékének fejlesztéseiről szólt, ami önkormányzati tulajdonú területeket, ingatlanokat, épületeket érint. A polgármester elmondta, hogy az együttműködés a szentesi önkormányzat és a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen alapítványának kuratóriuma között jöhet létre. Edző és szakedző feladatellátási szakképzési szak alakulhat, kutatásfejlesztő diagnosztikai labor, edzőképző központ, illetve kültéri pálya, fedett teniszcsarnok és padel pályák épülhetnek.
A tervezett teniszcsarnok mérete kb. 3000 m2. A tervezést a beépítettségi százalékok, a zöld infrastruktúra fejlesztést pedig a biológiai aktivitás értéke befolyásolja. A beruházáshoz elengedhetetlen az önkormányzat támogatása, ami az infrastrukturális fejlesztéseket érinti. Geotermikus alapokon nyugvó távfűtés, ivóvíz csatornahálózat és egyéb közműfejlesztés, elektromos és optikai hálózatfejlesztés is szükséges ahhoz, hogy ez a komplexum létrejöhessen. Erről szól a december 12-i rendkívüli ülés, és a polgármester bízik abban, hogy a képviselő-testület támogatja a szándéknyilatkozat megkötését. Kiemelte, hogy a Szentesi Tenisz Klub közreműködő félként vesz részt az együttműködésben.
Szabó Zoltán Ferenc véleménye szerint olyan edzőképző vidéki bázis valósulhat meg a városban, amely nem csak vármegyénkben, de a teljes dél-alföldi régióban vezetőszerepet kaphat. A diagnosztikai központ a rekreációban és a prevencióban is sokat jelenthet. Nagy szerepet kapna a mesterséges intelligencia is, amely képes diagnosztizálni az ember terhelhetőképességét. A fejlesztés nem csak a teniszről szól, más sportágak is előnyt tudnak belőle kovácsolni.
Mit jelent mindez Szentes számára? – tette fel a kérdést, melyre a válaszként így fogalmazott: – Évek óta próbálkozik a város a volt úttörőház épületének a felújításával, vagy funkcióval való ellátásával. Egyedülálló és helyi védelem alatt álló területről van szó, mint ahogy a Csallány Gábor Kiállítóhely is. A fejlesztéssel kapcsolatos tárgyaláson a város ragaszkodott ahhoz, a jövőbeni fejlesztés ne csak a profi, hanem az amatőr és a szabadidősportot, valamint a civil szervezeteket is szolgálja, a beruházás mindenképp illeszkedjen a városképhez. Ezek a szempontok mindkét fél részéről elfogadhatóak és támogathatóak. Azt szeretnénk, hogy komoly változások vigyék előre a szentesi sportéletet. Az oktatási szint is emelkedne, dinamikus és modern külsőt kapnának a teniszpályák.
A polgármester hangsúlyozta, hogy nincs szó tulajdonátruházásról.
A teljes terület fejlesztése eléri 3 milliárd forintot, a tervezési időszak akár egy évet is felölelhet, ezt követően kezdődhetnek a kiviteli munkák. A 2025-ös lesz az az év, amikor Szentes komoly fejlesztéssel járul hozzá a magyar sportélethez.
Forrás: Szentesi Élet
www.szentesimozaik.hu
Hírek|29