Kezdőlap Hírek Városi Pedagógusnapi Ünnepség…

Városi Pedagógusnapi Ünnepség…

Szentes Város Önkormányzata 2024. június 1-én tartotta a et a Megyeháza KKK. dísztermében.

– Pedagógusnap alkalmából szeretnék szívből köszönteni minden óvodapedagógust, tanárt és nevelőt, akik nap mint nap áldozatos munkájukkal formálják a jövő generációit. Hálásak vagyunk az elkötelezettségért, türelemért és a rengeteg időért, amit a diákok fejlődésére fordítanak – mondta Szabó Zoltán Ferenc polgármester, majd a díszdiplomák és szakmai és városi és intézményi díjak kerültek átadásra.

DÍSZDIPLOMÁK ÁTADÁSA

1./ Dancsó János (rubin díszoklevél)
1954-ben a Szegedi Állami Pedagógiai Főiskolán szerezte meg matematika- kémia szakos általános iskolai tanári oklevelét. Pályafutását 1953-ban kezdte a Kiskőrösi Általános Iskolában tanárjelöltként, majd 1954. augusztus 1-től a Köztársaság Téri Általános Iskolában tanított 1994-ig, de nyugdíjasként évekig tovább dolgozott, matematika szakkört vezetett, ahol a tehetséggondozást ápolta. 1955-től – több mint 20 éven keresztül – a városi kémia munkaközösség vezetője volt, részt vett az új kémiai tanítás előkészítésében. Tanítványai országos versenyeken is részt vettek, ahol szép eredményeket értek el. Pedagógiai munkája elismeréseként kémia tanításáért a Hevesy György, matematika tanításáért „Beke Manó” Emlékérmet kapott. 2016-ban Szentes Város Díszpolgára lett. Jogutód intézményként a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Dancsó Jánosnak rubin díszoklevelet adományozott.

2./ Faragó Péter Pálné (rubin díszoklevél)
1954-ben a hódmezővásárhelyi Állami Óvónőképzőben szerezte meg óvónői oklevelét. Az 1953/54-es tanévben a hódmezővásárhelyi Pál Utcai Óvodában kezdett el dolgozni. 1954-ben egy rövid ideig a szentesi dr. Mátéffy Ferenc Utcai Óvodában idény napközi vezetőként tevékenykedett, majd 5 évig vezető óvónőként a Szegvár-kórógyszentgyörgyi Napköziotthonos Óvodában, 1959-60. októberéig a Zirci Állami Óvodában óvónőként dolgozott. Csaknem 2 évig a derekegyházi Óvodában vezető óvónőként, 1962–64-ig az Árpád Utcai Óvodában beosztott óvónőként, 1964-től közel 25 évig a dr. Mátéffy Ferenc Utcai Óvoda vezető óvónőjeként dolgozott 1989-es nyugdíjba vonulásáig. Jogutód intézményként a Gál Ferenc Egyetem Pedagógiai Kar Faragó Péter Pálnénak rubin díszoklevelet adományozott.

3./ Vörös Jánosné (rubin díszoklevél)
1954-ben a hódmezővásárhelyi Állami Óvónőképzőben szerezte meg óvónői oklevelét. 1950 májusától 1953 novemberéig a Damjanich Utcai Óvodában, a hódmezővásárhelyi Malom Utcai Óvodában, majd újból a Damjanich Utcai Óvodában dolgozott óvónőjelöltként. 1953 novemberétől közel 32 évig, 1985-ös nyugdíjba vonulásáig az Árpád Utcai Óvoda vezető óvónője volt. Ezt követően még 7 évig a nagytőkei Óvodában dolgozott vezető óvónőként. Jogutód intézményként a Gál Ferenc Egyetem Pedagógiai Kar Vörös Jánosnénak rubin díszoklevelet adományozott.

4./ Kádár Mária (vas díszoklevél)
1959-ben szerezte meg óvónői oklevelét az Állami Óvónőképzőben Kalocsán. Először Derekegyházán dolgozott, majd Eperjesre helyezték át egy csoportos óvoda megszervezésére és vezetésére. 1964-ben került a szentesi Árpád utcai Óvodába, ahol 1970-ig beosztott óvónőként dolgozott. Közben 1967-ben a Szarvasi Óvónőképző Intézetben gyakorló óvodai óvónői vizsgát is tett. 1970-ben az abban az évben megnyíló Kontaktai Óvodában kapott vezető-helyettesi állást. 7 évvel később elvállalta az akkor épülő Hámán Kató lakótelepi óvoda vezetését, amit 16 éven keresztül vezetett. Ezt követően további 3 évig beosztott óvónőként dolgozott 1996-ig, nyugdíjba vonulásáig. Jogutód intézményként a Gál Ferenc Egyetem Pedagógiai Kar Kádár Máriának vas díszoklevelet adományozott.

5./ Bácskai Józsefné (gyémánt díszoklevél)
1964-ben a Szarvasi Óvónőképző Intézetben szerezte meg általános óvónői oklevelét. A diploma megszerzése után 1964 és 70 között a Villogó Utcai Óvodában kezdett el dolgozni. Ez időszak alatt bemutató foglalkozásokat tartott a járási és városi óvónők részére, valamint a képzőből szakmai gyakorlatra oda irányított óvónőjelöltek képzését vezette. 1969-73-ig járási és városi szakfelügyelői feladatokat is ellátott. 1970-ben a VII. sz. Napköziotthonos Óvoda vezető óvónőjének választották, majd 1984-ben a Kossuth utcai Óvoda beindításával bízták meg. 1990-96-ig az Apponyi Téri Óvoda óvónője. 1979-ben „Kiváló Munkáért” kitüntetésben részesítették. Jogutód intézményként a Gál Ferenc Egyetem Pedagógiai Kar Bácskai Józsefnének gyémánt díszoklevelet adományozott.

6./ Dr. Lóczi Jánosné (gyémánt díszoklevél)
1964-ben a Bajai Tanítóképző Intézetben szerezte meg általános iskolai tanítói oklevelét, majd 1967-ben a Szegedi Tanárképző Főiskolán földrajz szakos általános iskolai tanári oklevelet szerzett. Pályáját Tótkomlóson a Makó úti összevont tanyasi iskolában kezdte. 1968-ban költöztek Szentesre, ahol az Általános Iskolai Kollégiumban kapott munkahelyet. Egy év után a Deák Ferenc Általános Iskola tanítója 11 éven át. 1980-tól a Koszta József Általános iskola tanítója, majd 1991 és 99 között igazgatója. 2001-ig dolgozott az intézményben. Oktató-nevelő munkájáért több elismerésben is részesült: 1985-ben a Művelődési Miniszter dicsérete, 1994-ben Arany katedra Emlékplakett. Jogutód intézményként az Eötvös József Főiskola Dr. Lóczi Jánosnénak gyémánt díszoklevelet adományozott.

7./ Medgyesi István Gáspárné (gyémánt díszoklevél)
1964-ben a Szegedi majd a Bajai Tanítóképző Intézetben szerezte meg általános iskolai tanítói oklevelét. Első munkahelye a Fábiánsebestyén-Újváros Általános iskolában volt, ahol 1964 és 1966 között tanított. 1966 és 1973 között a Szentesi Deák Ferenc Általános Iskolában, majd 1973-tól nyugdíjba vonulásáig a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskolában tanított. 39 évnyi pedagógusi munka után 2002-ben vonult nyugdíjba. Jogutód intézményként az Eötvös József Főiskola Medgyesi István Gáspárnénak gyémánt díszoklevelet adományozott.

8./ Toókos Ferenc Györgyné (gyémánt díszoklevél)
1964-ben az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karán szerezte meg biológia-földrajz szakos középiskolai tanári oklevelét. Az egyetem elvégzése után egy évig a Nagykőrösi Leánykollégiumban dolgozott főhivatású nevelőként. 1966-73-ig, majd pár hónapos kitérő után 1973-2000-ig – nyugdíjba vonulásáig – a Horváth Mihály Gimnáziumban tanított. Pályája során több kitüntetést is kapott: 1985-ben Kiváló Munkáért díjjal, 2000-ben Pedagógus Szolgálati Emlékéremmel és Eötvös József emlékéremmel ismerték el munkáját. Jogutód intézményként az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Természettudományi Kar Toókos Ferenc Györgynének gyémánt díszoklevelet adományozott, melyet a későbbiekben vesz át.

9./ Dr. Demeter Attiláné (arany díszoklevél)
1972-ben szerezte meg óvónői diplomáját, majd a szentesi Kisegítő Iskolában kezdte meg munkáját. 1974-ben a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskolán gyógypedagógiai tanári diplomát szerzett értelmi fogyatékosok oktatása és logopédia szakon. 1979-től 7 évig a Farkas Antal Úttörőház igazgatójaként tevékenykedett. 1986-tól 21 évig a Kisegítő Iskola igazgatói teendőit látta el. Irányítása alatt valósult meg az intézmény gyermekotthonának átalakítása családias korszerű lakásotthonokká, valamint ekkor indult el az intézményben a speciális szakiskolai képzés. 2002-ben pedagógus szakvizsgát tett, közoktatási vezető szakképzettséget szerzett. 2007-től a Rigó Alajos Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola logopédusként dolgozott 2011-es nyugdíjazásáig. Jogutód intézményként az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Dr. Demeter Attilánénak arany díszoklevelet adományozott.

10./ Dr. Hrabovszkiné dr. Rideg Erzsébet (arany díszoklevél)
1967-ben szerezte meg a Kertészeti és Szőlészeti Főiskolán kertészmérnöki oklevelét. 1966-tól a Kecskeméti Szakmunkásképző Iskolában, majd 1972-től nyugdíjba vonulásáig a Mezőgazdasági Szakmunkásképző Intézetben (mai Alföldi ASzC Bartha János Kertészeti Technikum és Szakképző Iskola) szakoktatói, tanári, vezetőpedagógusi, illetve ifjúságvédelmi munkakörben dolgozott. 1974-ben mérnöktanári diplomát, majd 1976-ban doktori címet szerzett. Tanítványai számos szakmai versenyen vettek részt kiváló eredménnyel. Jogutód intézményként a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Dr. Hrabovszkiné dr. Rideg Erzsébetnek arany díszoklevelet adományozott, melyet a későbbiekben vesz át.

11./ Majtényi András Gyula (arany díszoklevél)
1971-ben szerezte meg alsófokú zongora-szolfézs és általános iskolai énektanár oklevelét a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Zene- és Énektanárképző Karán, majd 1974-ben magánének szakon. Pályafutását 1971-ben az Állami Zeneiskolában kezdte, majd 1978-ban a Horváth Mihály Gimnázium ének-zenetanára lett. 1997-től 1998-as nyugdíjazásáig a Péczeli Attila Zeneiskola tagintézményvezetőjeként dolgozott. 1998-tól napjainkig nyugdíjas óraadóként a Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola és a Horváth Mihály Gimnázium zongoratanára, énektanára és zenetanára. 1998-2003 között az Országos alapfokú művészetoktatás szakértőjeként közreműködött az alapfokú művészetoktatási intézmények szakmai ellenőrzésében. Tanár, osztályfőnök, énekkarvezető, zongorakísérő, a drámai munkaközösség tagja, a tagozat vezéralakja, rendkívül színes egyéniség. Tanítványai fesztiválokon, francia nyelvi énekversenyeken dobogós helyezéseket értek el. 1982-ben a szentesi Bárdos Lajos Vegyes Kar tagjaként „Szentesért” arany fokozatot, 1989-ben karvezetőként Vaszy Viktor emlékérmet kapott, 2013-ban Szentes Város Díszpolgára lett. Jogutód intézményként a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar Majtényi András Gyulának arany díszoklevelet adományozott, melyet a későbbiekben vesz át.

12./ Mihály Béláné (arany díszoklevél)
1974-ben Hódmezővásárhelyen az Oldalkosár utcai Óvodában kezdett dolgozni, majd Szentesre került, ahol elsőként a Felsőpárti Óvodai Munkáltatói Körzet Rákóczi Ferenc utcai-, majd a Ruhagyári Óvodájában dolgozott. 1983-ban került a Városi Tanács Művelődési Osztályára, ahol több munkaterületen is dolgozott 2013-ig. Nagyon változatos munka volt, tele kihívásokkal. Feladatai közé tartozott a nevelési-oktatási, a kulturális és sport ügyek intézése. A Kecskeméti Tanítóképző Főiskolán diplomamegújító képzésen vett részt, majd Szegeden a JATE-n elvégezte a kulturális menedzser szakot. Összesen 30 évet dolgozott a hivatalban, az utolsó 11 évben a Művelődési Iroda vezetőjeként. Munkáját több kitüntetéssel is elismerték, nyugdíjbavonulása alkalmából megkapta a Szentes Városért Emlékérmet. 2012-ben korengedménnyel ment nyugdíjba, de ezt követően még részt vett a nagy horderejű munkákban. 1975 óta közel négy évtizeden át szolgálta Szentesen a nevelést, oktatást és a művelődést. Nyugdíjasként is aktív életet él, tagja több helyi civil szervezetnek és elnöke a Szentes Városért Közalapítványnak. Jogutód intézményként a Gál Ferenc Egyetem Pedagógiai Kar Mihály Bélánénak arany díszoklevelet adományozott, melyet az Egyetem tanévnyitó ünnepségén fog átvenni.

13./ Nagy István Ferencné (arany díszoklevél)
1970. szeptemberétől képesítés nélküli óvónőként kezdett dolgozni Csongrádon. Óvónői diplomáját 1974-ben szerezte meg. Ezt követően három évig volt vezetőóvónő Bokroson. 1977-től a szentesi Farkas Antal utcai Óvodában kezdett el dolgozni, mint csoportvezető. 1987-1997 között gyermekvédelmi felelős volt. Nevelőmunkája során tudatosan törekedett a néphagyományok megőrzésre és a népszokások felelevenítésére. Magas színvonalú pedagógiai munkája elismeréseként 1999-ben kiemelkedő pedagógiai munkájáért elismerést kapott. 2011-ben nyugdíjbavonulása alkalmából kapta meg a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet. Jogutód intézményként a Gál Ferenc Egyetem Pedagógiai Kar Nagy István Ferencnének arany díszoklevelet adományozott.

14./ Perczel Olivér Tiborné (arany díszoklevél)
1971-ben kezdte óvónői pályáját képesítés nélküli óvónőként a Rákóczi Ferenc Utcai Óvodában. Óvónői diplomáját 1974-ben szerezte meg. 1983-tól 2 évig a Tóth József Utcai Óvoda tagóvoda-vezetője volt. 1985-től 5 évig a Ruhagyári Óvoda vezetésére kapott megbízást. 1990-től óvodapedagógusként dolgozott a körzet intézményeiben. 2008-tól ismét tagóvoda vezetői megbízást kapott a Damjanich Utcai Tagóvoda vezetésére. Segítőkész, humánus emberi magatartásával nagyban hozzájárult a kollektíva szellemiségének kialakításához, az intézmény arculatának, hagyományainak megteremtéséhez. Jogutód intézményként a Gál Ferenc Egyetem Pedagógiai Kar Perczel Olivér Tibornénak arany díszoklevelet adományozott.

15./ Sipos Elekné (arany díszoklevél)
1971-ben a Szarvasi Felsőfokú Óvónőképző Intézetben óvónői diplomát szerzett. A diploma megszerzése után a Szegvári Óvoda- és Nevelőotthonban helyezkedett el, ahol állami gondozott gyermekek nevelése volt a feladata. Mivel széles korhatárúvá alakult az intézmény, így szüksége volt a szakismeretek bővítésére, ezért jelentkezett a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolára, ahol 1974-ben nevelőotthon tanári végzettséget szerzett. 1978-tól a szentesi XIII. Számú Napköziotthonos Óvodába került csoportvezető óvónőnek. 1982-ben elvégezte a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskola logopédia tanári szakát. Ezt követően Nagymágocs községbe helyezték és „utazó gyógypedagógus-logopédusaként” 10 évig járta a kistelepülések óvodáit és segítette, készítette fel a gyerekeket a sikeres iskolai tanulásra. 1993-ban a szentesi Felsőpárti Óvodai Munkáltatói Körzet főállású logopédusaként folytatta munkáját. Az általa kidolgozott logopédiai vizsgálati eljárással a nagycsoportos óvodások teljes körű szűrését végezte el minden évben. 2005-ben a Pedagógiai Szakszolgálat felállításakor került az intézményhez, ahol újra utazó logopédus-gyógypedagógusként látja el a városban és a térségben a komplex gyógypedagógiai fejlesztést. Jogutód intézményként az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Sipos Eleknének arany díszoklevelet adományozott.

16./ Szépéné Balogh-Szabó Katalin (arany díszoklevél)
1970-ben kezdte óvónői pályáját képesítés nélkül. Munka mellett végezte el a Szarvasi Óvónőképzőt, ahol 1974-ben óvónői diplomát szerzett. 1977-től a Ruhagyári Óvoda vezetője lett, majd a Kossuth utcai Óvoda átadása után annak vezetői feladatait látta el. Ide tartozott a Szarvasi úti Óvoda és a Kajáni Óvoda is. Később vezetői szakvizsgát szerzett Szegeden, majd 1993-ban a Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán történelem szakos tanári diplomát. Ezt követően áthelyezéssel került a Damjanich János Általános Iskolába, majd az iskola megszűnése után a Deák Ferenc Általános Iskolába. Az etika tantárgy bevezetése után jelentkezett a szegedi Hittudományi Főiskolára, ahol etika és hittan szakos tanári diplomát szerzett. Nyugdíjazását követően is aktív maradt, több iskolában és óvodában tanítja a katolikus hittant. Jogutód intézményként a Gál Ferenc Egyetem Pedagógiai Kar Szépéné Balogh-Szabó Katalinnak arany díszoklevelet adományozott.

17./ Takács László János (arany díszoklevél)
1972-ben a Szegedi Tanárképző Főiskolán általános iskolai történelem-testnevelő szakos tanári diplomát szerzett, melyet 1980-ban középiskolai történelem tanári diplomával egészített ki a Debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán. 1972-ben kezdte pályafutását a Kétegyházi Mezőgazdasági Szakmunkásképzőben, ahol nemcsak tanárként volt elismert, hanem sportpályát építő, sportszakosztályokat elindító, fáradhatatlan pedagógusként is. 1974-1987 között a fábiánsebestyéni általános iskola igazgatóhelyetteseként tette tradícióvá a rendszeres úszásoktatást. A HMG kihelyezett esti tagozatán érettségéire készítette fel a felnőtteket történelemből és 1979-től szakfelügyelőként segítette testnevelésből a járás és Szentes pedagógusait. 42 éves pályafutása alatt aktív szerepet vállalt Szentes Város és a járás fiataljainak nevelésében, a diáksport versenyeinek, az óvodás- és iskoláskorú gyermekek úszásoktatásának, társadalmi munkában történő ellátásában, sporttevékenységek támogatásában. A Szentes-Csongrád gátfutás közel 2 évtizedes szervezésével, 30 sportegyesület, – köztük a senior úszóklub – munkájának segítségével, a testvérvárosi kapcsolatok, valamint a Szabadidős Sportegyesület sporteseményeinek lebonyolításával, Szentes sportéletének irányításával hozzájárult a „Nemzeti Sportváros” cím elismeréséhez. 1987-2000-ig a Szentes Városi Polgármesteri Hivatal Oktatási-Művelődési, Ifjúsági – és Sportosztályának, illetve később Humánpolitikai Osztályának vezetője, a sport- nemzetközi kapcsolatok ügyintézője volt. Két évtizeden keresztül társadalmi munkában a Megyei Szabadidős Sport Szövetség tagjaként és a Városi Diáksport Bizottság titkáraként irányította a felnőttek és diákok versenyeit, sporteseményeit. 2000-2010-ig a dr. Papp László Városi Sportcsarnok igazgatója volt. Ezen időszak alatt számos Európa- és magyar bajnoki esemény, küzdőfesztivál, tánc- és hangverseny megrendezése vált hagyománnyá a megszokott edzések, meccsek, sporttáborok mellett. Jogutód intézményként a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Takács László Jánosnak arany díszoklevelet adományozott.

18./ Takács László Jánosné (arany díszoklevél)
1974-ben a Juhász Gyula Tanárképző Főiskola magyar-orosz szakán végzett. 11 évig a fábiánsebestyéni Általános Iskolában tevékenykedett, ahol a HMG kihelyezett tagozatának felnőtt tanulóit készítette fel magyar nyelv és irodalomból az érettségéire, de igazán az általános iskolás korosztályos diákok között érezte jól magát. 1985-től a Hámán Kató Általános Iskolában tanított 2011-es nyugdíjba vonulásáig. Pályája során folyamatosan képezte magát önképzéseken, egyetemi megújító képzéseken, informatikai tanfolyamokon. 2005-ben, igazgató-helyettesi kinevezése előtt közoktatásvezetői diplomát szerzett. 1986-1988 között Szentes város és a járás iskoláinak orosz nyelvi szaktanácsadója és a pedagógusok orosz nyelvi táborának vezető-helyettese volt. 1993-tól 16 éven át aktív szerepet vállalt az osztrák Niederndorf általános iskolájával kialakítandó partneri kapcsolat kiépítésében és az évenkénti cserediák program működtetésében. 1999-től 10 éven keresztül a társadalomtudományi munkaközösség vezetője volt. Magas színvonalon végezte a tehetségfejlesztő munkát, s az általános iskolai magyar és német tanítás olyan szaktekintélye volt, aki a napi tanári tevékenységén túl helyi-, regionális, megyei szinten végzett pedagógiai munkáján keresztül is elismertté vált szakmai körökben. Ő szerkesztette meg a Koszta József Általános Iskola Évkönyvét, a megújult honlapot, de tehetséges tanítványaival Diákújságot is szerkesztett. Diákjai már a 8. osztály végén nyelvvizsgát tettek. Pedagógiai munkája elismeréseként 1999-ben főtanácsosi címet kapott. Jogutód intézményként a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Takács László Jánosnénak arany díszoklevelet adományozott.

19./ Törőcsik Imre (arany díszoklevél)
Felsőfokú tanulmányait Dunaújvárosban kohógépész szakon végezte. 1970-től a Zsoldos Ferenc Középiskola és Szakiskolában kezdett el dolgozni, mint műszaki tanár. 1974-ben a Kohó- és Fémipari Főiskolai Karon műszaki tanári diplomát szerzett. Közel 25 évig szakmai igazgatóhelyettesként tevékenykedett. Több, jelentős és sikeres pályázat koordinálója, illetve készítője volt az évek során. Tanítványai az Országos Szakma Kiváló Tanulója Versenyeken hegesztő és szerkezetlakatos szakmákban az első három helyezettek között szerepeltek. 39 éves pedagógiai munkássága elismeréseként, nyugdíjba vonulása alkalmából megkapta a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet. Jogutód intézményként a Dunaújvárosi Egyetem Törőcsik Imrének arany díszoklevelet adományozott, melyet a későbbiekben vesz át.

PEDAGÓGUS SZOLGÁLATI EMLÉKÉRMEK ÁTADÁSA

Magyarország Belügyminisztere nyugdíjba vonulása alkalmából Pedagógus Szolgálati Emlékérem elismerést adományozott:

1./ A Szentesi Felsőpárti Óvoda címzetes óvodavezetője, Geréné-Dunaháti-Vas Márta részére
1982-ben képesítés nélküli óvónőként kezdett dolgozni a Felsőpárti Óvodai Körzet Ruhagyári Óvodájában, majd nappalin a Szarvasi Óvónőképző Intézetben óvónői végzettséget szerzett. 1985-től 2007-ig óvodapedagógusként, majd egy évig a Damjanich utcai Tagóvoda vezetőjeként, ezt követően pedig 15 éven keresztül 2023-ig intézményvezetőjeként dolgozott a Szentesi Felsőpárti Óvodában. 2008-ban közoktatási vezetői diplomát szerzett, 2011-ben kimagasló munkája elismeréseként főtanácsosi címet kapott. Mesterpedagógusi minősítését 2015-ben szerezte meg, így tanfelügyeleti és pedagógusminősítési szakértő lett. Óvodapedagógusi munkáját a gyermekek szeretete, tisztelete, a szakmai módszertani megújulás jellemezte. Befogadó, elfogadó szemlélete pedagógiai gyakorlatában is erőteljesen jelen volt. Vezetői tevékenysége alatt számos, az intézményben alkalmazott közfoglalkoztatott kapott határozatlan idejű kinevezést végzettségének megfelelő munkakörökben. Vezetősége alatt a köznevelési rendszerben számos változás történt. A pedagógusok számára nagy kihívást jelentő életpályamodellel és az adminisztratív tevékenységek átszervezésével járó feladatokat könnyedén megoldotta. Az intézményben magas szintű szakmai munkát biztosított, így számos továbbképzést szervezett, valamint hatékony belső tudásmegosztó rendszert működtetett, mely a munkaközösségi foglalkozásokon és hospitálások alkalmával valósult meg. Aktív résztvevője volt az óvodában megvalósuló projekteknek is. Támogatta, segítette és sokszor ösztönözte kollégáit a pedagógus portfólió és a mesterpedagógus pályázat megírása során. Vezetősége alatt mindvégig biztosította az intézmény zökkenőmentes, sikeres működését, az eltelt évek alatt tanúsította rátermettségét, szakmai hozzáértését, vezetőként és pedagógusként egyaránt mintául szolgált kollégái és óvodavezető társai számára. 15 éves magas színvonalú és lelkiismeretes vezetői munkája elismeréseként Szentes Város Önkormányzata 2023-ban „címzetes óvodavezetői” címet adományozott részére. Kimagasló pedagógiai munkája elismeréseként nyugdíjba vonulása alkalmából kapja meg a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet.

2./ A Szentesi Központi Óvoda óvodapedagógusa, Balogh Attiláné részére
1984-ben óvónői szakképzettséget szerzett a csongrádi Batsányi János Gimnázium és Óvónői Szakközépiskolában, majd ezt követően elkezdett dolgozni a Tarjáni Óvodában. 1990-ben a Szarvasi Óvónőképző Intézetben óvónői végzettséget szerzett. 1989-től dolgozott a Kossuth Utcai Óvodai Munkáltatói Körzetben, majd a jogutód Szentesi Központi Óvoda Klauzál utcai székhely Óvodájában. Hosszú évekig közreműködött a gyermek- és ifjúságvédelmi feladatok ellátásában. Szakmai munkáját az igényesség, a szorgalom, a következetes nevelés jellemezte. Nevelőmunkáját a gyermekek iránti odaadó figyelem határozta meg, akárcsak a komplex személyiségfejlesztésükre való törekvés, amelyet változatos pedagógiai módszerekkel, népi gyermekjátékokkal és a hagyományőrzés szemléletével gazdagított. Kiemelt figyelmet fordított a kis tehetségek felkutatására, hiszen sok éven át a városi rajz-, ének, illetve vers- és mesemondó versenyekre készítette fel a csoportjába járó gyermekeket. Óvodásaival gyakran szerepelt a városi rendezvényeken. Kimagasló pedagógiai munkája elismeréseként nyugdíjba vonulása alkalmából kapja meg a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet.

3./ A Szentesi Központi Óvoda óvodapedagógusa, Félegyházi-Törökné Fűri Márta részére
1984-ben szerzett óvónői szakképzettséget a csongrádi Batsányi János Gimnázium és Óvónői Szakközépiskolában, majd 1989-ben a Szarvasi Óvónőképző Intézetben óvónői végzettséget szerzett, ugyanitt 2001-ben gyógytestnevelői szakvizsgát tett. 1984-től dolgozott a Kossuth Utcai Óvodai Munkáltatói Körzetben, majd a jogutód Szentesi Központi Óvoda Klauzál utcai székhely Óvodájában. Több évig vezetett szakmai munkaközösséget a tudás megosztása és saját tapasztalatainak átadása céljából. Kiemelt figyelemmel fordult az óvodáskorú gyermekek mozgásban rejlő, fejlesztő lehetőségeinek irányába és gyógytestneveléssel történő integrálására. Bekapcsolódott a tehetséggondozás folyamatába, a gyermekeknek játékos foglalkozásokat és barkács-szakkört működtetett. Személyiségének és a pálya iránti elkötelezett értékrendjének fókuszában a gyermekek szeretete, az empatikus odafordulás, a másság megsegítése, a toleráns és türelmes magatartás állt, melyet humorral és határozott kommunikációs stratégiával kombinált. Kimagasló pedagógiai munkája elismeréseként nyugdíjba vonulása alkalmából kapja meg a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet.

4./ A Szentesi Központi Óvoda óvodapedagógusa, Hegedűs Gáborné részére
1985-ben szerezte meg óvodapedagógusi diplomáját a Szarvasi Óvónőképző Intézetben. Ezt követően kezdett el dolgozni a békésszentandrási Általános Iskola és Napközi Otthonos Óvodában, majd 1990-től a Szentesi Kossuth utcai Óvodában, 2004-től pedig a Szent Anna utcai Tagóvodában. Pályája során számos továbbképzésen vett részt. Érdeklődő, nyitott személyisége révén elfogadta az újításokat, hatékony alkalmazásuk érdekében mindig törekedett a folyamatos megújulásra, a korszerű pedagógiai módszerek elsajátítására. Tapasztalt óvodapedagógusként legjobb tudásával támogatta az újonnan érkező kollégákat, segítette beilleszkedésüket. Munkáját mindvégig az elhivatottság, szakmai igényesség, de elsősorban a gyermekek szeretete jellemezte. Elkötelezett pedagógusként tapintatosan, egyéni bánásmóddal, türelemmel, odafigyeléssel fordult a gyermekek felé. Csendes, nyugodt személyiségével, önzetlen gyermekszeretetével könnyen elnyerte a gyermekek és a szülők bizalmát. Kimagasló pedagógiai munkája elismeréseként nyugdíjba vonulása alkalmából kapja meg a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet.

5./ A Szentesi Központi Óvoda óvodapedagógusa, Molnár Katalin részére
1986-ban szerezte meg diplomáját a Szarvasi Óvónőképző Főiskolán. Ezt követően Kiszomboron, később Csongrádon dolgozott, majd 2021 szeptembere óta a Szentesi Központi Óvoda Farkas Antal Utcai Tagóvodájában, mint csoportvezető óvodapedagógus. Munkaköri feladatait mindig nagy precizitással látta el. Folyamatosan bővítette szakmai ismereteit, melyeket sikeresen beépített a mindennapi munkájába. Segítőkészségével, tenni akarásával hamar a nevelőközösség megbecsült tagjává vált. Tapasztalt óvodapedagógusként támogatta az újonnan érkező kollégákat, segítette beilleszkedésüket. Megbízhatóságával, munkához való pozitív hozzáállásával példakép tudott lenni mindenki számára. Széleskörű ismerettel rendelkezik a néphagyomány-éltetéssel kapcsolatosan, melyet napi szinten átörökített a csoportjába járó gyermekek számára és az általa szervezett csoportközi foglalkozásokon részt vevő gyermekek számára is. Kimagasló pedagógiai munkája elismeréseként nyugdíjba vonulása alkalmából kapja meg a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet.

6./ A Szentesi Központi Óvoda óvodapedagógusa, intézményvezető-helyettese Radichné Fuvó Ágnes részére
1984-ben szerzett óvónői szakképzettséget a csongrádi Batsányi János Gimnázium és Óvónői Szakközépiskolában. Pályáját 1984. augusztusától a Szarvasi Úti Óvodában kezdte, ahol számos pályázatírás és innovatív tevékenység köthető nevéhez. 1990-ben szerezte meg óvónői diplomáját a Szarvasi Óvónőképző Intézetben. 1999-2007 között tagóvoda-vezető volt a Szentesi Központi Óvodában és jogelőd intézményében. Pályája során számtalan továbbképzésen vett részt és szervezett. 2013. szeptemberétől a körzet intézményvezető helyetteseként részese volt a szabályzatok kidolgozásának, nyomon követte a szaktanácsadói, minősítési és tanfelügyeleti folyamatokat. 2017-ben szakvizsgát tett mentorpedagógus szakterületen, majd 2019-ben mesterpedagógus lett. Több alkalommal kapott megbízást az Oktatási Hivatal kutatás-fejlesztési projektjeiben, ahol folyamat-tanácsadó mentorként, pályázati koordinátorként tevékenykedett. Óvodapedagógusként szakmai tevékenységét a folyamatos megújulás, módszertani sokszínűség, a gyermekek személyiségének komplex fejlesztése jellemezte. Gyermekcsoportjával számos városi rendezvényen vett részt. Munkája során több szakmai munkaközösséget vezetett, 2017-től a városi szintű „Pályakezdő óvodapedagógusok munkaközösségét irányítja. Az általa létrehozott portfólió-készítő munkacsoportban egyéni segítségnyújtással támogatta a minősítés előtt álló fiatal kollégákat, készítette a szakmai segédanyagokat, „jó gyakorlatok”-at mutatott be és törekedett a tudásmegosztásra. Szakmai életének kiemelkedő momentumai voltak a „Lámpás-díj”, a „Tanácsosi cím” és a több évben elnyert „Év pedagógusa” díjak, ill. a „Kiemelkedő pedagógiai munkájáért” városi elismerés elnyerése. Kimagasló pedagógiai munkája elismeréseként nyugdíjba vonulása alkalmából kapja meg a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet.

7./ A Szentesi Deák Ferenc Általános Iskola pedagógusa, Kovács Ildikó részére
1983-1984 között képesítés nélküli nevelőként a fábiánsebestyéni Általános Iskolában napközi -vezetői feladatokat látott el és az ének-zene tantárgyat tanította. 1984-ben került a Berekháti Általános Iskolába, ahol 10 évig napközivezetői feladatokat látott el, majd 1997-től a testnevelés tantárgyat tanította. 1988-ban az Eötvös József Tanítóképző Főiskolán általános iskolai tanítói végzettséget, majd 2009-ben a Szent István Egyetem Pedagógiai Karán tanítói gyógytestnevelés pedagógus szakvizsgát szerzett. A Berekháti Iskola 2007. évi megszűnésekor áthelyezéssel került a Damjanich János Tagiskolába, később pedig a Szentesi Deák Ferenc Általános Iskolába, ahol a testnevelés tantárgy tanítása volt a fő feladata. Tudását folyamatosan fejlesztette, így több továbbképzésen vett részt, melyek alapvetően meghatározták, befolyásolták mindennapi nevelő-oktató tevékenységét. 2006-ban aerobik/stepp aerobik edzői végzettséget
szerzett, melyet nem csak az iskolában, hanem iskolán kívül is kamatoztatott, így felnőtt csoportoknak is tartott aerobik foglalkozásokat. Később a spinning sportág iránti elkötelezettsége is egyre erősebbé vált. Kimagasló pedagógiai munkája elismeréseként nyugdíjba vonulása alkalmából kapja meg a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet, melyet későbbi időpontban fog átvenni.

8./ A Szentesi Deák Ferenc Általános Iskola igazgatója, Varga Sándorné részére
Pedagógus munkáját képesítés nélküli nevelőként kezdte 1981-ben a csanyteleki Általános Iskolában. 1985-ben szerezte meg tanítói diplomáját orosz műveltségi területtel az Eötvös József Tanítóképző Főiskolán, majd 1999-ben a Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán közoktatás vezető szakvizsgát szerzett. 1984-től a Szentesi Deák Ferenc Általános Iskolába került, ahol osztálytanítói, osztályfőnöki, munkaközösség-vezetői feladatokat látott el, majd 1992-től igazgatóhelyettes és 2002-től 2023-as nyugdíjba vonulásáig iskolaigazgató volt. Szentes Város Önkormányzata kiemelkedő munkáját 2005-ben főtanácsosi cím adományozással ismerte el. Vezetői munkájának az egyik legfontosabb szegmense volt az EU-s pályázatírás, emellett kiemelten kezelte a nemzetközi kapcsolatokat. 2011-től elnökségi tagja az Általános Iskolai Igazgatók Nemzetközi Szervezetének. Számtalan ötlete és innovációi közül kiemelt fontosságú volt, a 2009-ben bevezetett angol – magyar kéttanítási nyelvű képzés, mellyel megalapozta az iskola jelenlegi népszerűségét. Pályafutása során mindig kereste az új ötleteket, módszereket, különösen törekedett arra, hogy tanítási óráin megjelenjenek az IKT eszközök, online lehetőségek. Mind pedagógusként, mind vezetőként professzionálisat alkotott. Lelkiismeretessége, munkamorálja, szakmai tudása, módszertani felkészültsége követendő példa valamennyi pedagógus számára. Kimagasló pedagógiai munkája elismeréseként nyugdíjba vonulása alkalmából kapja meg a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet, melyet későbbi időpontban fog átvenni.

9./ A Szentesi Koszta József Általános Iskola pedagógusa, Fekete Zoltán részére
1982-től nyugdíjazásáig volt a Szentesi Koszta József Általános Iskola biológia-technika szakos tanára. Biológia-technika, valamint környezetvédelem szakos diplomáit a Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán szerezte. 2017-ben sikeres minősítési eljárás után Pedagógus II. fokozatba kapott besorolást. Számtalan továbbképzésen vett részt, képesítést szerzett a vizuális kommunikáció tanítására. Pedagógus munkáját, osztályfőnöki tevékenységét nagy elhivatottsággal, a természettudományi munkaközösség meghatározó egyéniségeként végezte. Tehetséggondozó munkája eredményeként tanítványai számtalan kiemelkedő eredményt értek el a városi, megyei és országos tanulmányi versenyeken, többek között a Curie Környezetvédelmi-, és a Bókay Árpád Országos Biológia Versenyen, megyei és országos technika és környezetismereti versenyeken. Pályája során a Csizmazia Magánalapítvány természetismereti versenyének legjobb felkészítő tanára díját is elnyerte. 2004-ben Szentes Város Önkormányzata kiemelkedő pedagógiai munkájáért elismerésben részesítette, illetve 2021-ben Miniszter Elismerő Oklevele díjat vehetett át. Kimagasló pedagógiai munkája elismeréseként nyugdíjba vonulása alkalmából kapja meg a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet, melyet későbbi időpontban fog átvenni.

10./ A Szentesi Koszta József Általános Iskola pedagógusa, Olsákné Kóczán Gabriella részére
A Bajai Tanítóképző Főiskolán végzett rajz szakkollégiumon. Diplomája megszerzése után az akkori Hámán Kató Általános Iskolában kezdte tanítói pályáját, ahol azóta is dolgozik. Humán beállítottságú emberként a magyar nyelv tanítása volt a számára legkedvesebb feladat. Számos megyei és országos versenyen értek el kiemelkedő eredményt diákjai. Több volt tanítványa is a pedagógus pályát választotta hivatásként. 16 éven keresztül volt a humán munkaközösség vezetője, amit rendkívüli hozzáértéssel végzett. 2013-ban Szentes Város Önkormányzata kiemelkedő pedagógiai munkájáért elismerésben részesítette, majd 2022-ben Miniszter Elismerő Oklevelet vehetett át. Kimagasló pedagógiai munkája elismeréseként nyugdíjba vonulása alkalmából kapja meg a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet, melyet későbbi időpontban fog átvenni.

11./ A Kiss Bálint Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde pedagógusa, Cseh Lajosné részére
Érettségi után képesítés nélküli óvónőként, illetve nevelőként dolgozott. 1985 szeptemberétől a Kossuth téri Általános Iskola, a mai Kiss Bálint Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde jogelődje pedagógusa. 1987-ben szerezte meg tanítói végzettségét az Eötvös József Tanítóképző Főiskolán. Munkája során szakmai elhivatottsága folyamatos önfejlesztésre inspirálta. Kiemelten foglalkozott a sajátos nevelési igényű tanulók fejlesztési lehetőségeivel. Elvégezte a Sindelar-Zsoldos programot, a dyslexia-prevenció képzést, valamint a matematika zavarai – dyslexia képzést is. A Debreceni Egyetem Hajdúböszörményi Pedagógiai Főiskolai Karán fejlesztő-differenciáló pedagógiából szakvizsgát szerzett. 2014-től mesterpedagógusként a Református Pedagógiai Intézet koordinálásával végzi szaktanácsadói munkáját. Projektek szervezője, webináriumok előadója, a Re-forgó közösség aktív tagja. Az iskolai öko-munkacsoport vezetője, majd tagja. Gyermekek iránti szeretete, ötletei végigkísérték pályáját. 40 éves kimagasló pedagógiai munkája elismeréseként nyugdíjba vonulása alkalmából kapja meg a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet.

12./ A Kiss Bálint Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde pedagógusa, igazgató-helyettese Dr. Mokbelné dr. Bacsa Éva részére

A Kiss Bálint Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde pedagógusa, igazgatóhelyettese Dr. Mokbelné dr. Bacsa Éva magyar-orosz szakos általános iskolai tanárként végzett a Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán 1981-ben. Ekkor kezdte tanári hivatását a Kossuth Téri Általános Iskolában, majd jogutódjában a Kiss Bálint Református Általános Iskolában tanított.
1995-ben angol szakos nyelvtanári, majd 1999-ben angol szakos középiskolai tanári diplomát szerzett. 2007-ben a Szegedi Tudományegyetemen pedagógiai mérés és értékelés szakvizsgát tett. 2008-tól az SZTE Neveléstudományi Doktori Iskolájának hallgatója, ahol 2014-ben PhD fokozatot szerzett. 2016-ban megkapta a kutatótanári minősítést. Kutatómunkájának eredményeit elsősorban hazai szakmai folyóiratokban és konferenciákon publikálta, de két alkalommal tarhatott előadást Európa legnagyobb neveléstudományi konferenciáján az EARLI-n, 2011-ben Exeterben, 2013-ban Münchenben. 2016-ban angol nyelvű tanulmánya jelent meg egy nemzetközi tanulmánykötetben a Springer Kiadó gondozásában, s ezt a munkát a Magyar Tudományos Akadémia Pedagógus Kutatói Pályadíjjal ismerte el 2019-ben. 2015 óta tagja a Magyar Tudományos Akadémia Köztestületének. Az elmúlt években számtalan felkérést kapott PhD disszertációk bírálatára, bizottsági tagságra.
1996 óta az intézmény igazgatóhelyettese. Az eltelt években sokat tett az iskola fejlődéséért. Kiterjedt szakmai kapcsolati hálóval rendelkezik, s ezt gyakran kamatoztatja szakmai előadások, képzések szervezésével. Számos innováció fűződik a nevéhez, közöttük kiemelkedik a kutatásalapú tanulásra épülő Tudásvásár iskolai program, amelyet a Református Tananyagfejlesztő Csoport beválogatott a jó gyakorlatok közé és 2019-ben egy kiadványában megjelentette. Elkötelezett híve a viselkedéskultúra oktatásának, ezért 2017-ben protokoll szaktatanácsadó végzettséget szerzett a Budapesti Metropolitan Egyetemen. Szakmai fejlődésének kiemelkedő terepei voltak a külföldi tanulmányutak, Hollandiában, Svédországban, Madeirán és Cipruson vett részt szakmai programokon.
Munkáját a Tiszántúli Református Egyházkerület Pedagógiai Díjjal ismerte el 2021-ben.
Kiváló pedagógiai munkája elismeréseként nyugdíjba vonulása alkalmából kapja meg a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet.

13./ A Kiss Bálint Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde pedagógusa, Forrainé Garai-Szabó Julianna részére
1984-ben diplomázott a bajai Tanítóképző Főiskolán, testnevelés fakultáción. A pedagógus pályára gyermekszeretete vezette, mindig fontosnak tartotta a színvonalas oktatást, a lelki nevelést, a gyermekek kreativitásának fejlesztését, az egészséges életmódra nevelést. Első munkahelye a Klauzál Gábor Általános Iskola volt, ahol 16 tanévet dolgozott. 2000 augusztusa óta tagja a Kiss Bálint Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde tantestületének. Osztályaiban matematikát, rajzot, környezetismeretet és testnevelést tanított, mindig figyelve a diákok képességszintjére, igényeire. Matematikából számos versenyzőt készített fel, akik kiemelkedő eredményeket produkáltak. Kimagasló pedagógiai munkája elismeréseként nyugdíjba vonulása alkalmából kapja meg a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet.

14./ A Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda pedagógusa, Szabó Marianna Gyöngyi részére
A diploma megszerzését követően 1984-ben kezdte meg munkáját az akkori Köztársaság Téri Általános Iskolában, mint tanító, mely az egyetlen munkahelye volt. Később munka mellett a Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán rajztanári képesítést is szerzett. Pedagóguscsalád szülötte. Kezdetben az édesanyja nyomdokaiban haladt, azonban grafikus tehetsége új utak keresésére indította. Tanítóként elsősorban humán tárgyakat oktat. Modern pedagógiai kultúráját, sokrétű egyéniségét, ötletgazdagságát az alsó és a felső tagozatban is megmutatta. Évekig az osztályfőnöki szakmai munkaközösség vezetőjeként tevékenykedett. Művészlelkéből adódóan számtalan diákot készített fel sikeresen rajzversenyekre, különleges alkotásainak hatása diákjai alkotásain is érezhető. Tusrajzai, grafikái jellegzetesek, témáját gyakran választotta történelmi múltunkból. Az intézmény épületének 100. évfordulójára megtervezte az iskola saját emblémáját. Kimagasló pedagógiai munkája elismeréseként nyugdíjba vonulása alkalmából kapja meg a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet.

15./ A Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda óvodapedagógusa, intézményegység-vezetője, Remzsőné Lakos Mária részére
1983-ban szerezte meg óvónői diplomáját a Szarvasi Óvónőképzőben. 1999-től kezdett el dolgozni a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda intézményében. 2009 óta az óvodai intézményegység vezetője. Az óvoda családias arculatának kialakulásáért sokat tett. Időt és többletmunkát nem kímélve kész minden áldozatra a gyermekek fejlesztésére és nevelésére irányuló tevékenységek területén. Kreatív személyiség, szabadidejében foltvarrással foglalkozik. Közvetlen, vidám egyénisége segíti abban, hogy a gyermekekkel és a szülőkkel is kiemelkedően jó kapcsolatot alakítson ki. Korán kialakult pedagógiai stílusát a gyerekek tisztelete, a kitartó türelem, a kiegyensúlyozottság, precíz felkészülés, módszertani színesség és a hagyományos értékrend maradéktalan átadása jellemzi. Mindennapjaiban emberséges, reálisan gondolkodó óvodapedagógus és vezető, aki a közösséget higgadt és korrekt véleménynyilvánításával támogatja. Kimagasló pedagógiai munkája elismeréseként nyugdíjba vonulása alkalmából kapja meg a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet.

16./ A Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda pedagógusa, Vida-Szűcs János Istvánné részére
Először képesítés nélküli pedagógusként kezdett dolgozni a szentesi Damjanich János Iskolában. 1983-ban szerezte meg tanítói diplomáját a bajai Tanítóképző Főiskolán. Mint „tanítójelölt” került 1982 augusztusában a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola jogelődjébe, ahol immár 41 éve kiapadhatatlan örömmel tanítja a legkisebbeket. Az intézményben eltöltött idejének nagy részét a tanítványaival tölti. Tanítóként elsősorban reáltárgyakat oktat. Hivatását mindig az igényesség, a lelkiismeretesség, a gyermekszeretet határozza meg. Egész pályafutása alatt meg tudta őrizni kedvességét, mosolyát, vidámságát. A szülők tisztelik, tekintélyt vívott ki magának csendes, türelmes magatartásával, tapintatos tanácsaival. Munkatársaival szemben segítőkész, előzékeny. Személyisége követendő példát állít elénk másokra figyelésből, őszinteségből és becsületességből. Kimagasló pedagógiai munkája elismeréseként nyugdíjba vonulása alkalmából kapja meg a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet.

VÁROSI ELISMERÉSEK ÁTADÁSA

Szentes Város Önkormányzata Képviselő-testülete a 251/2009. (XI.27.) Kt. számú határozatával megalapította a „Tehetséggondozás területén végzett kiemelkedő munkájáért” elismerést, melyet 2024-ben Kondorosi Krisztina, a Szentesi Koszta József Általános Iskola kémia-biológia-földrajz szakos tanárának, és Érsek Zoltán, a Horváth Mihály Gimnázium matematika-fizika szakos gimnáziumi tanárának adományozott.

1./ Kondorosi Krisztina kémia, biológia, földrajz szakos tanárként tanítja a természettudományok szeretetére tanítványait. Fontosnak tartja a természetet szerető gyerekek további ismeretszerzésre való ösztönzését és a tehetséggondozást. Az egészséges életmódra való nevelés mellett előtérbe helyezi a tanítási óráin a környezettudatos gondolkodás kialakítását is. Az ismeretátadásában a „látni és láttatni” elvét követi. Tanítványai szép eredményeket érnek el a Curie Környezetvédelmi Emlékversenyen, a Meleg István Kémia versenyen, a Curie Kémia Emlékversenyen. Minden diákja építhet az általa átadott tudásra középiskolai tanulmányai során.
Jelentősebb versenyeredményei, melyet az általa felkészített tanulók értek el:
2020. Bókay Árpád Országos biológia verseny 2. helyezés, Curie Környezetvédelem Emlékverseny országos döntő 5-6. korcsoportban 4. hely
2023. Curie Környezetvédelem Emlékverseny országos döntő 7-8. korcsoportban 3. hely
2024. Meleg István Kémia verseny 2. hely, Curie Kémia Emlékverseny országos döntőben 5. és 7. hely

2./ Érsek Zoltán matematika-fizika szakos középiskolai tanári oklevelét 1992-ben szerezte meg a Szegedi Tudományegyetemen. A Horváth Mihály Gimnáziumban 1992 óta áll alkalmazásban. Munkáját kiemelkedő szakmai felkészültség és gazdag módszertani ismeret jellemzi. A versenyekre való felkészítést, a tehetséggondozást folyamatos tevékenységként végzi, a tehetséges diákok fejlesztésére minden lehetőséget megragad. Élő szakmai kapcsolatrendszert alakított ki az intézményen kívül, és törekszik arra, hogy diákjai betekintést nyerjenek a felsőoktatási intézmények munkájába szakmai látogatások keretében. Tagozatos tanárként színes és gazdag tanórán kívüli foglalkozásokat szervez diákjai számára. Hitvallása, hogy a pedagógus munkája a diákok sikerén, eredményein keresztül válhat eredményessé. A tehetséges és a felzárkóztatásra szoruló tanulók felkarolását, segítését mindig is elsődleges feladatai közé sorolta. Rendszeresen indította tanulóit szakmai versenyeken (Zrínyi Ilona matematikaverseny, Bólyai matematika csapatverseny, matematika és fizika OKTV). Áldozatos felkészítő és tehetséggondozó munkájának köszönhetően országosan is kiemelkedő eredményeket értek el diákjai emelt – és középszintű fizika és matematika érettségi vizsgákon. A 2022-2023-as tanévben a matematika-fizika tagozatos diákok 90-95%-ot értek el a fizika érettségin.

Szentes Város Önkormányzata 12/2023. (V.25.) számú önkormányzati rendelete alapján a 2024. évi Pedagógusnap alkalmából „Kiemelkedő pedagógiai munkájáért” kitüntetésben részesíti az alábbi pedagógusokat:

1./ Szentesi Felsőpárti Óvoda – Mészáros Zsanett Vanda
A kisgyermekkel gyorsan megtalálja a közös hangot. Tanítói végzettsége révén sikeres a gyermekek iskolára való felkészítésben. Aktív szerepet vállal az óvodai rendezvényeken, ahol kreatív ötleteivel, szorgalmával nagyban hozzájárul a rendezvény színvonalának emeléséhez. Szívügyének tekinti az óvodai véradási alkalmakat és aktív szereplője azok szervezésének. Aktív részese a Bozsik-foci programnak. Mosolygós, jókedvű, pozitív szemléletű pedagógus.

2./ Szentesi Központi Óvoda – Bartuczné Kosztolányi Edit
A „Kincskereső” Tagóvoda hagyományéltető tevékenységének lelkes támogatója, megvalósítója. Számtalan továbbképzés résztvevője, munkaközösség-vezetőként is segíti a szakmai munkát. Óvodapedagógusi munkáját az igényesség, a szorgalom, a gyermekszeretet, a következetes nevelés, a közvetlen kolléganővel a kompromisszumra törekvés jellemezi. Az óvodai ünnepek, rendezvények lebonyolításának színvonalát jó szervezőkészséggel, aktív részvétellel segíti.

3./ Szentesi Deák Ferenc Általános Iskola – Ágostonné Debreczeni Erzsébet
Nagy hangsúlyt fektet az osztályközösség fejlesztésére, a helyes szokások kialakítására. Szívügye a környezetvédelem, melynek keretein belül a tudatos szelektív hulladékgyűjtésben jeleskedik tanítványaival. Aktívan vesz részt a szervezési feladatokban, iskolai versenyek szervezésében, lebonyolításában. Nyitott az új tanítási módszerek felé, számtalan alternatív módszert tanult tanítványai érdekében, például gyermekjóga, diákrelaxáció, és meseterápiás képzéseken is résztvett.

4./ Szentesi Klauzál Gábor Általános Iskola – Bodrogi Anita
Évek óta az alsós matematika munkaközösség vezetője. Tanítási óráin nagy hangsúlyt fektet a gyerekek egyéni képességeinek megfelelő differenciált foglalkoztatására, a gyerekek személyre szabott egyéni fejlesztésére. Nevelő-oktató munkájában példaértékűen határozott, következetes. A szülőkkel jó kapcsolatot ápol, állandó segítőjük a problémák megoldásában. Jó példa kollégái körében, ötleteivel gazdagítja az intézmény mindennapjait.

5./ Szentesi Koszta József Általános Iskola – Gulyás Szilvia
Hat évet a derekegyházi tagintézményben tanított matematikát, majd 2020. szeptemberében került át az anyaintézménybe, ahol már a magyar tanítása lett a feladata. Mindig az erős alapok megteremtése volt a célja. Ez a hozzáállása meg is hozta az elmúlt négy év eredményét, hisz diákjai nagyon sok versenyen szép eredményeket értek el. Pár éve legjobb tudása szerint végzi az alsós munkaközösséget irányítását.

6./ Kiss Bálint Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde – Dósai-Molnár Szilvia
Tanítványait a sport szeretetére neveli, igyekszik új sportjátékokkal megismertetni őket, melyek egyre gazdagabb mozgáskultúrát eredményeznek és fejlesztik ügyességüket is. Nevéhez fűződik az iskolai Mikulás Focikupa és Zsinórlabda-bajnokság, valamint a Nyuszi-futás is. A reformáció napjához kapcsolódva rendületlen lelkesedéssel szervezi a területi futóversenyt, valamint a gyalogtúrát. A szentesi (és országos) sportélet kiemelkedően aktív tagja. Sportrendezvények, versenyek megszervezésében is aktívan részt vesz. Szentes Futó nagykövete.

7./ Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda – Kovács Zoltán Lajosné
Önzetlensége, emberszeretete, hivatástudata példaértékű, mindig lehet számítani színvonalas nevelő-oktató munkájára. Nem csak ismeri, de meg is valósítja életében az isteni parancsot: „szeresd felebarátodat, mint magadat”. Diákjai felé tisztelettel és szeretettel fordul, sok diák neki is köszönheti, hogy sikerrel vette az általános iskolai éveket. Fejlesztő munkájával ott tud támogatást nyújtani, ahol éppen a legnagyobb lemaradások, akadályok vannak. Legfontosabb célja a megértésre, elfogadásra, szeretetre nevelés.

8./ Szentesi Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola – Mészáros János
Harminchét éve az intézmény pedagógusa, aki nagy elhivatottsággal és lelkiismeretesen végzi munkáját. Tanítványaival rendszeres résztvevői a nemzetközi, a területi és a megyei versenyeknek. A legutóbbi XVI. Országos Gitárversenyen növendéke kiválóan szerepelt, a döntőbe jutott. Példaként szolgál diákjai számára, így hét növendéke is a pedagógus pályát választotta hivatásul. Magas szintű szakmai munkája mellett Szentes város kulturális életében, kiállítás megnyitókon, ösztöndíj átadón, különböző városi ünnepségeken is jelen van növendékeivel, kamaracsoportjaival.

9./ Horváth Mihály Gimnázium – Harkainé Drahota-Szabó Barbara
Pedagógiai munkáját magas szintű szakmai felkészültség és kreativitás jellemzi. Szakmája iránti elkötelezettsége, kitartó, szorgalmas munkája a nevelőközösség meghatározó tagjává tette. A gyermekek iránti elkötelezettsége és az új iránti fogékonyság egyaránt meghatározza munkavégzését. Tevékenyen részt vesz a beiskolázásban, az iskolai rendezvények, foglalkozások magas színvonalú szervezésében, lebonyolításában. Munkavégzését a pontosság, precizitás jellemzi, diákjait is ebben a szellemiségben neveli.

10./ Hódmezővásárhelyi SZC Szentesi Boros Sámuel Technikum – Deákné Horváth Mónika
Az iskola marketing tevékenységét irányítja 3 éve. Munkája szerteágazó, a szakmai órák tartása mellett résztvesz az iskola esti oktatásában, rendezvények szervezésében, lebonyolításában, az iskolai honlap, Facebook működtetésében. Rendszeresen szervez gyár- és üzemlátogatásokat, ezzel az oktatás gyakorlati jellegét erősíti. Minden pályaorientációs megjelenésben részt vesz, így cikket ír, plakátot, szóróanyagot szerkeszt, beiskolázási eseményeket szervez. Folyamatosan képezi magát, nyitott az új módszerek, tanulásszervezési eljárások felé.

11./ Hódmezővásárhelyi SZC Szentesi Zsoldos Ferenc Technikum – Harsányi Zoltán János
1983 óta szakmai oktatója az intézménynek, elsősorban hegesztő és szerkezetlakatos tanulókat képez, de fémipari alapképzés keretében a forgácsoló, villanyszerelő tanulók tanítása is a feladatai közé tartozik. Nyugodt és empatikus személyisége, nagy tapasztalata és szakmai tudása eredményeként kollégái, vezetői és tanulói tiszteletét is kivívta. Szabadidejében Európa számos fém- és gépipari gyárába eljutott, ahol megismerkedett a legújabb technológiai és technikai vívmányokkal.

12./ Hódmezvásárhelyi SZC Szentesi Pollák Antal Technikum – Bagi László
2021 őszén kezdett tanítani az intézményben, de már 17 évet töltött el a pedagóguspályán magyar és történelem szakos tanárként. Kiemelten fontos számára a gamifikáció, illetve a kooperáció a tanítási folyamatban. Tehetséggondozó tevékenysége magasszintű, tanítványai szép sikereket értek el a Kazinczy Szépkiejtési Versenyen és a Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen. Az iskolai ünnepi megemlékezések szervezésében újszerű megoldásokat alkalmaz, megragadva ezzel a diákok érdeklődését. Tagja az MTA egyik kutatócsoportjának, szakmai folyóiratokban publikál.

13./ Alföldi ASzC Bartha János Kertészeti Technikum és Szakképző Iskola –Kérdő Julianna Gabriella
Szakmai munkáját elhivatottsággal és gazdag módszertani felkészültséggel végzi. Rendszeresen részt vesz az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyek eredményes felkészítő munkájában. A duális képzéssel összefüggő adminisztratív feladatokat kiemelt pontossággal, megbízhatóan végzi. Iskolai és szakmai programokon kreatív ötleteivel, díszítéseivel segíti az iskolai élet népszerűsítését. Városi rendezvényeken (pl. Beporzók napja, Virágkiállítás-és vásár) rendszeresen képviseli az intézményt.

14./ Csongrád-Csanád Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Szentesi Tagintézménye – Kuruczné Magyar Olga
A járást teljes egészében ellátó pedagógiai szakszolgálatnál dolgozik főállásban 2006 óta. Az elmúlt két évtizedben a járás több településén kiváló szakmaisággal és eredményességgel segítette a rászoruló kisgyermekeket. Az utóbbi években a járási logopédiai és fejlesztő munkája mellett a szakértői bizottság munkáját is segíti a központban. Kiválóan dolgozik csapatban, rendkívül kreatív. Rengeteg hallgatót mentorált az utóbbi években. Jelenleg a szentesi tagintézmény logopédusait munkacsoportvezetőként is segíti.

„Kiss Bálint Pedagógus díj”

2024-ben a „Kiss Bálint pedagógus díj”-at kapja Kukoveczné Nánai Olga és Tomcsányiné Lucz Szilvia.

1./ Kukoveczné Nánai Olga 2002-ben végzett a Tessedik Sámuel Főiskola tanító szakán. 2002 óta tagja az intézménynek. 2007-ben református hitoktató oklevelet szerzett, így az alsó tagozatos hitoktatás terén is aktív. Gyermekistentiszteletek, családi vasárnapok színvonalas lebonyolítása fűződik a nevéhez. Osztályaiban mindig nagyon jó a hangulat, számtalan érdekes programot szerveznek tanítópárjával együtt a diákjaik számára. Családi napok, projektek előkészítője és megvalósítója, melyek mindig nagy sikernek örvendtek. A tehetséggondozásban is élen jár, bibliai történetmondó- és énekversenyek győztesei lettek tanítványai.

2./ Tomcsányiné Lucz Szilvia 1995-ben a szegedi József Attila Tudományegyetem magyar nyelv és irodalom – történelem szakán szerzett diplomát, majd elkezdett az intézményben dolgozni. Később elvégezte a Debreceni Egyetem „Tehetség és fejlesztése” szakirányú továbbképzését, majd 2002-ben ugyanitt „Tehetségfejlesztési szakértő” szakvizsgát tett, „Oktatásügyi rendszerelemzés” specializációval. Igazi innovatív pedagógus, aki tele van ötletekkel. Nevéhez számos program, ünnepség fűződik. A tehetséggondozás terén kiváló eredményeket mondhat magáénak, tanítványai sikerrel szerepelnek a tanulmányi versenyeken és eredményesen állják meg helyüket a középiskolákban is. Kiemelkedően fontos számára a diákok pénzügyi kultúrájának fejlesztése. 2013-ban az Eötvös Loránd Tudományegyetemen elvégezte a „Tantárgy-pedagógiai kérdések az iskolai gyakorlatban – Pénzügyi, gazdálkodási ismeretek tanítása” című továbbképzést. A Református Pedagógiai Intézet szaktanácsadójaként az új NAT által bevezetett pénzügyi-gazdasági ismeretek modul módszertani megvalósításában, valamint az infokommunikációs technikák alkalmazásában segíti a pedagógusok munkáját. 2019-ben Református Köznevelésért Elismerő Oklevelet vehetett át. 2020-ban tankönyvszerzőként is bemutatkozott. Fontos szerepet vállal a különböző pályázatok előkészítésében és lebonyolításában. 2021 óta igazgató-helyettesi feladatokat lát el az intézményben. Személyisége, szakmai tekintélye, nyitottsága és érdeklődése az új és korszerű iránt példaértékű.

www.szentesimozaik.hu
Hírek|29
Oktatás, tanulmányi hírek|36






Forrás

Exit mobile version