Kezdőlap Szentesi VK Egy lépéssel közelebb a 1⃣1⃣. helyhez…

Egy lépéssel közelebb a 1⃣1⃣. helyhez…

Egy lépéssel közelebb a 1️⃣1️⃣. helyhez

Majdnem húsz gólig jutottunk idegenben. 🤽‍♂️ Az E.ON férfi vízilabda OB I. 11. helyért rendezett helyosztójának első mérkőzésén 18–13-ra győztünk az UVSE ellen. Az egyik fél második győzelméig tartó párharc második meccsét kedden 19 órától Szentesen játsszuk. #hajráSzentes

UVSE 🆚 Metalcom Szentes 13–18 (3–5, 1–5, 7–4, 2–4)
E.ON férfi vízilabda OB I., a 11. helyért, 1. mérkőzés. Budapest, Hajús Alfréd Sportuszoda. Vezette: Varga M., Bereczki.
UVSE: Korom – Kardos 2, Korbán 2, Besenyei 2, Barics, Korbács, Bencz 2. Csere: Csiszer (kapus), Herczeg 1, Hegedűs Cs. 3, Alekszejev, Kedves 1, Labyk, Gidófalvy. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Szentes: Kovács B. – Pethe, Asanin 3, Magyar 3, Szatmári 3, Vismeg B. 2, Biros B. 1. Csere: Bozó 1, Vékony 3, Csorba 2, Kürti-Szabó M., Hajdú, Makán R. Vezetőedző: Kis Gábor.
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 7/5.
Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1.
Kipontozódott: Korbács.

Két perccel az első negyed vége előtt már 5–1-re vezettünk. Ezt a különbséget megfelezte ellenfelünk, majd a második negyed derekán 4–6 állt az eredményjelzőn. A szorosabbá váló állásra kiválóan reagált csapatunk, sorozatban lőttünk négy gólt, egyet sem kaptunk, így a nagyszünetben 10–4-re vezettünk.

Fordulás után egy elképesztően gólgazdag nyolc perc következett, amely során ismét megfelezte az UVSE a különbséget, de még ígyis magabiztosan vezettünk. Az utolsó negyedben már nem hagytuk őket továbbzárkózni, ötgólosra növeltük a differenciát a két csapat között.