Kezdőlap Szentesi VK MOL női OB I.: 1⃣1⃣ gólt lőttünk az FTC-nek…

MOL női OB I.: 1⃣1⃣ gólt lőttünk az FTC-nek…

222

MOL női OB I.: 1️⃣1️⃣ gólt lőttünk az FTC-nek 🤽‍♀️

Nem borult a papírforma a 2022-es BENU Magyar Kupa-győztes Ferencváros otthonában. A MOL női vízilabda OB I. alapszakaszának 5️⃣. fordulójában 19–11-es vereséget szenvedtünk. Szombaton 16 órától már a BVSC-t fogadjuk. #hajráSzentes

Ferencváros 🆚 Valdor Szentes 19–11 (5–4, 2–1, 5–4, 7–2)
MOL női vízilabda OB I., 5. forduló. Budapest, FTC Uszoda. Vezette: Fodor, Bors.
FTC: Kiss A. – Gurisatti 3, Kuna, Szabó J. 1, Tóth Csabai 4, Dömsödi 1, Nagy L. 2. Csere: Neszmély (kapus), Bonca 2, Gulyás-Oldal 1, Pőcze 2, Farkas T. 1, Felkai 1, Zoya 1. Vezetőedző: Gerendás György.
Szentes: Füsti Molnár – Varga V. 1, Horváth Zs. 1, Tyukász 1, Dobos 1, Hnatyszyn 1, Boldizsár R. Csere: Varga N. (kapus), Bicskei 2, Erdélyi 1, Horváth L. 2, Korom, Matajsz J., Bíró 1. Vezetőedző: Matajsz Márk.
Gól – emberelőnyből: 14/9, ill. 6/3.
Ötméteresből: 2/1, ill. -.
Kipontozódott: Horváth Zs., Dobos, Horváth L., Boldizsár R.

Összefoglaló:

✍️ 2–1-re és 4–3-ra is vezettünk az első negyed során, amelyet 5–4-es hátránnyal zártunk. A második negyed ennél gólszegényebb játékot hozott, a nagyszünetben 7–5 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben ismét a támadások kerültek főszerepbe, a Ferencváros pedig öt góllal ellépett tőlünk. Nem először jellemezte komoly küzdelem a játékunkat, az esélyesebb csapattal szemben megint dolgoztunk a hátrányunkból, 12–9-ig zárkóztunk fel.

Az utolsó negyed hazai gólparádét hozott, miközben a sorozatos emberhátrányok közepette megfogyatkoztunk, többen kipontozódtak. A vége 19–11, szombaton a BVSC-t látjuk vendégül a Dr. Rébeli-Szabó József Sportuszodában.