Kezdőlap Hírek Sikerült kevés gólon tartani a Dunaújvárost…

Sikerült kevés gólon tartani a Dunaújvárost…

200

A MOL Női OB I. nyitófordulójában két negyedet is döntetlenre hoztunk az előző idény bajnoki ezüstérmese, a Dunaújváros ellen.

Valdor Szentes – Dunaújváros 7–12 (2–3, 1–5, 2–2, 2–2)

Hnatyszyn Kinga révén rögtön az első támadásunkat gólra váltottuk a tavalyi ezüstérmessel szemben. Nem örülhettünk sokáig előnynek, a vendégek magyar válogatott centere, Mahieu révén egyenlítettek. Hamarosan a vezetést is átvették, de Bíró Bori találatával egyenlítettünk. Nyolc percet követően viszont így is a vendégek vezettek, 2–3.

A második negyed nem védekeztünk jól, a DFVE magabiztos előnyt tudott kiépíteni, a nagyszünetben már 3–8 állt az eredményjelzőn.
A harmadik negyedben 9–5-ig zárkóztunk fel. A legnagyobb különbség hatgólos volt, a mérkőzés végén viszont ötre csökkentettük a hátrányunkat köszönhetően a fejlődő védelmünknek.