Az MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezrednél a 2018. február havi munkatervnek megfelelően sisakos búvár felkészítés vette kezdetét a hét elején.
A foglalkozás célja, hogy a szakalapozó felkészítés időszakában a búvárokat felkészítsék a Magyar Honvédség műszaki alegységeinél rendszeresített MBF-2005 sisakos búvár felszerelés alkalmazására és az alapvető búvár szakfeladatok biztonságos végrehajtására.
A biztonsági, környezetvédelmi és egészségügyi rendszabályokat követően az alapismeretek, majd a műszaki ismeretek tantárgyai következnek, csak ezután kerül sor a kötözések és kötéljelzések, valamint a felszíni levegőellátás elsajátítására. A merülési gyakorlatokat a búvárok először a búvárbázison kialakított tanmedencében hajtják végre, majd álló- és folyóvízben teszik próbára magukat. A víz alatti búvármunkák elvégzése is szintén előbb állóvízben, majd folyóvízben történik.
A szentesi búvárbázist elhagyva a felkészítésben részt vevő búvár katonák a csongrádi Holt-Tiszán, majd a szentesi tiszai vízi gyakorló téren, azt követően pedig a nyékládházi tavakon gyakorolják a biztonságos, precíz merülés minden apró mozzanatát.
A sisakos búvár tanfolyam részeként a szlovák-magyar közös búvárkiképzés is kezdetét vette a héten. Az egyhetes kiképzés célja, hogy a szlovák és magyar búvár szakállomány megfelelően felkészüljön a nemzetközi búvár szakfeladatok ellátására.
A foglalkozás ideje alatt a szlovák búvár állomány elsajátítja a víz alatti pneumatikus eszközök, hidraulikus eszközök és a mechanikus eszközök helyes használatát is. Feladataik között szerepelt egy SALGO polc állvány víz alatti összerakása és szétszerelése, tolózár szét, -és összeszerelése, valamint a fa és fém eszközök fúrása.
A sűrű program mellett vendégeink városnéző séta alkalmával ismerkedhettek meg Szentes város nevezetességeivel, különlegességeivel.